Bydlení a zahrada

Pokojové rostliny, které téměř nemusíte zalévat

Pokojové rostliny, které téměř nemusíte zalévat

V dnešní hektické době doma netrávíme tolik času, jako kdysi naše maminky a babičky, a podle toho taky vypadá i náš příbytek. Hlavně mladí lidé a studenti se spoustou aktivit nestíhají vždy svůj byt udržovat tak útulný, jak by si mnohdy přáli. To, co dělá naše bydlení příjemnějším a krásnějším, jsou určitě květiny. Ty ale právě často trpí kvůli životnímu stylu svých majitelů. Proto jsme pro vás vybrali takové, které zvládnou i ten nejtvrdší způsob života a jen tak něco je nepoloží. Pokud se o tento druh květin zajímáte určitě si zkuste přečíst také tento článek o pěstování pokojových květin.

ALOE VERA

Aloe vera je léčivá bylina se žlutými květy, která se dnes pěstuje už téměř po celém světě. Všichni ji známe hlavně z kosmetických přípravků nebo jako příchuť nějakého toho sladkého pití, málo kdo z nás se však rozhodne ji doma sám pěstovat jako okrasnou květinu. Což je ale hlavně pro ty z nás, kteří věčně nestíhají, velká škoda. Aloe vera totiž není vůbec, na rozdíl od mnohých lidí, náročná na život. Stačí, když jí vyberete místečko někde na sluníčku a většinu práce máte hotovou. Tahle bylina je totiž zvyklá na sucho, a tak pár dní bez vody vydrží bez jakékoliv újmy. V zimě dokonce odborníci doporučují zalévat velmi málo, aby půda stačila pořádně proschnout.

TLUSTICE

Tlustice, původem sukulentní bylina z jižní Afriky, je nejen vzhledově zajímavá, ale také velmi praktická k domácímu pěstování. Její baculaté zelené listy s lehce červenými okraji dobře snáší suché prostředí, sluníčko a hlavně vydrží bez vody i tři týdny, takže v létě klidně můžete odjet k moři, aniž by k vám sousedka musela chodit na pravidelnou zalévací návštěvu.

TCHYNIN JAZYK

Tchynin jazyk je původem africká rostlina, jejíž název nijak nesouvisí s jazykem vaší tchýně, ale s plochými listy, které jsou tvarem protáhlé a na konci zašpičatělé.

Populární je tahle pokojová květina hlavně proto, že je velmi odolná i vůči různým okolním vlivům, jako jsou například jejich nepečliví majitelé. Tenura, jak se téhle rostlině také jinak říká, potřebuje k životu rozptýlené světlo a hlavně není nijak náročná na vodu, například v zimních měsících bez ní vydrží i dva až tři týdny.