Podle čeho vybrat noční stolek do ložnice?

Výběr odkládací plochy k posteli je téměř nezbytností. Bez stylového nočního stolku postel nebude nikdy působit kompletně. Zejména pokud jste zvyklí si před spaním číst nebo ukládat mobilní telefon hned vedle postele kvůli budíku. Odložíte na něj zkrátka vše, co během noci a po probuzení potřebujete mít na dosah ruky.

Neopomeňte tento malý kus nábytku. Před spaním i během dne do něj můžete ukrýt řadu věcí, je praktický a pomáhá udržovat čisto a pořádek v ložnici. Jeho výška by měla korespondovat s výškou postele, abyste na noční stolek dosáhli pohodlně. Důležitá je ale i hloubka nočního stolku, která by neměla přesahovat 60 cm. Pak by se vám totiž mohlo stát, že budete do nočního stolku během vstávání z postele a uléhání narážet.

Zkrátka, čím vyšší máte postel, tím vyšší byste měli mít i noční stolky. 

TIP: Ať už sháníte industriální, moderní, klasický, masivní nebo třeba kovový noční stolek do ložnice, všechny najdete na Biano.cz

Jak začít s výběrem nočního stolku?

Možná tušíte správně, že ideálním případem je nejdříve koupit samotnou postel, a pak až k ní dokoupit noční stolky. Zároveň zohledněte i prostor v ložnici, aby noční stolek neblokoval přístup k posteli a dal se pohodlně otevřít. Zaměřit byste se ale měli i na další aspekty, které vám pomohou k útulné ložnici, více tipů jak docílit lepší ložnice a kvalitnějšího spánku najdete tady.

Pokud chcete noční stolek odlišit od designu postele, pak máte na výběr z mnoha tvarů i způsobů uchycení: noční stolky můžete zavěsit nebo nechat volně stát podél postele. Liší se také množstvím úložných prostor a poliček.

Masiv nebo lamino?

Noční stolky se vyrábí z masivu, lamina, MDF desky, kovu, skla i plastu. Případně kombinací dvou a více těchto materiálů.

Designové noční stolky do ložnice 

Vybrali jsme pro vás nejoriginálnější kousky, které v žádné ložnici nezapadnou. Který zaujal vás?

Noční stolek v koloniálním stylu je vyrobený z masivního teaku a skvěle pasuje do industriálních i rustikálních interiérů. Vyznačuje se robustní horní deskou z tvrdého dřeva a dvěma zásuvkami, které poskytnou dostatek úložného prostoru pro přehledné uložení nejrůznějších menších předmětů, které můžete během noci a rána potřebovat. 

Černý stolek představuje netradiční kus nábytku. Je vyroben z vysoce kvalitních černých kmenů z teakového dřeva a kromě nočního stolku plní funkci i konferenčního nebo odkládacího stolku. Pro jeho stabilitu jej ale můžete klidně využít i jako stoličku. Takový flexibilní kousek se zkrátka hodí! 

K nízkým postelím a minimalistickým ložnicím se skvěle hodí nízký bílý noční stolek. Nabízí přitom dostatek úložného prostoru pro knihy i další drobnosti, stejně tak praktickou zásuvku. Skvěle se hodí do moderních ložnic a designového prostředí. Je také ideální pro ty, kteří nemají rádi přílišnou zahlcenost nábytkem. 

Stylový noční stolek je vyroben z masivního sheeshamového dřeva. Díky svému originálnímu designu se stane unikátním kouskem nábytku ve vaší ložnici. Je vyroben ručně, jedinečnou strukturu dřeva podtrhuje kovové podnoží z černé oceli.