Nábytek z palet – originalita za přijetelnou cenu

Nábytek je nedílnou součástí našich domácností, kanceláří a ostatních prostor. Představit si pod ním můžeme nejrůznější typy produktů od stolů a stolků, přes židle, lavice, sedací soupravy, až po komody, postele nebo také skříně. Každý z nás při jeho nákupu jistě dbá na to, aby byl nábytek kvalitní, pohodlný a zároveň něčím výjimečný. Zkrátka, aby dokonale zapadl do interiéru a my se v tom interiéru cítili komfortně.

Jestliže v tomto směru vyžadujete jistou nápaditost a běžné letákové nabídky vás svým obsahem jednoduše nenadchly, máme pro vás praktický tip. Zaměřte se na nábytek z palet, který zažívá doslova boom a oslovuje nejenom mladou, ale také postarší generaci.

Paleta jako výrobní materiál unikátního nábytku

Ano, možná teď v hlavě přemítáte, jak může vypadat paletový nábytek? Vždyť jde o kus dřevěného doplňku sloužící primárně pro přepravu zboží a jeho uskladnění. Věřte ale, že to jde a vaše domácnost nebo kancelář se mohou stát něčím velice působivým.

Klasickou paletu zná bezpochyby každý. Hovoříme-li o EURO paletách, pak jde o výrobek s normovanými rozměry 800 x 1 200 milimetrů. Výjimkou však nejsou ani jiné druhy palet. Při tvorbě paletového nábytku dochází k nejrůznějším prořezům a úpravám z hlediska tvaru a výsledných rozměrů.

Zakoupíte-li nábytek z palet, může být doplněn i o řadu praktických doplňků rozšiřujících jeho možnosti užití.

  • Pojezdová kolečka
  • Potahy, polstrování a jiné textilní prvky
  • Překližky a dřevěné výplně
  • Skleněné desky na stoly a podobně

Tím nejviditelnějším rozdílem oproti klasickému nábytku bude hlavně vzhled. Když se na nábytek z palet podíváte, bude na první pohled vidět, že je z palet vytvořen, a právě v tom je jeho jedinečnost.

Zapomeňte na běžný stereotyp a vydejte se cestou netradičnosti, unikátního stylu a osobitosti. Právě tímto směrem se totiž ubírá nábytek z palet, který je ekologický, přírodní a v kombinaci s ostatními bytovými doplňky také dostatečně pohodlný.

Nábytek z palet do interiéru i exteriéru

Pokud investujete do paletového nábytku, potom se nemusíte omezovat pouze jeho interiérovým umístěním. Paleta je v podstatě dřevo, které za použití vhodných nátěrů odolává také vnějším povětrnostním podmínkám. Stačí trochu laku nebo impregnace a nábytek můžete mít i na terase nebo v pergole.

Co se týče designu, máte jej plně ve své moci. Jednotlivé palety lze barevně upravit k obrazu svému a sladit je s ostatními prvky daných prostor. A pokud dojde k jejich poškození nebo opotřebení, je tu možnost poměrně rychlé, snadné a levné opravy. Na rozdíl od klasického nábytku.

Ceny paletového nábytku oproti tomu klasickému

Každého čtenáře bude určitě zajímat, kolik stojí takový nábytek z palet? Na to vám mile rádi odpovíme. Když se zaměříte na specializované firmy zabývající se profesionální výrobou takového nábytku, pak budou ceny oproti běžnému provedení vypadat nějak takto.

  • Sedací souprava z palet od 7 500 Kč
  • Paletový stůl do obýváku od 2 700 Kč
  • Postel z palet od 6 700 Kč
  • Paletová komoda od 3 600 Kč

Jestliže budete z pohledu vzhledu nároční, připočtěte si k uvedeným cenám ještě drobné náklady na barvu a třeba originální potah. Nákup hotového paletového nábytku od specialiazovaných firem ale není jedinou možností, jak k tomuto nábytku můžete přijít, o tom už ale více v dalších odstavcích.

Fantazii se meze nekladou

Nakonec je třeba zmínit ještě jednu pozitivní informaci. Pokud jste zruční, kreativní a milujete věci zhotovené přímo na míru, můžete si paletový nábytek vyrobit svépomocí. Budete k tomu potřebovat jen několik nových palet, základní náčiní a patřičný um. Pak můžete pořizovací náklady snížit minimálně o další polovinu.

Ať už to zní jakkoliv bláznivě, palety jsou všestranné a své místo si najdou i u vás doma.

Pokud se vám více líbí druhá možnost a nábytek si chcete vyrobit, spoustu inspirace můžete najít například na Pinterestu. Zajímavým námětem pro vás může být také článek magazínu drevoastavby.cz, který se věnuje projektu kuchyně vystavěné z palet.