5 tipů na domácí zašívárnu pro pořádné chlapy

Místnost s nápisem “Ženám vstup zakázán” je snem nejednoho muže. 

Už se ztrácíte v tom, jestli jsou hospody a bary otevřené nebo zavřené? Chybí vám večery s kamarády a drinkem? Pociťujete čas od času, že by bylo fajn si na chvilku odpočinout od své drahé polovičky? Právě teď je nejlepší čas na vybudování pravé chlapské zašívárny.

Vhodný prostor

Pokud máte v domě či bytě volnou a nevyužitou místnost, tak je volba jasná. Výborně se dá využít také půda domu, sklep, garáž nebo třeba zahradní kolna. Jestliže máte dům se zahradou, můžete se pustit i do větší výzvy – postavit si chlapskou zašívárnu od základů.

Promyslete, kolik kamarádů bude místnost využívat a dle toho se také řiďte při výběru prostoru. Je rozdíl, jestli si do zašívárny budete chodit zapařit a odpočinout sám, anebo budete zvát tucet chlapů a pořádat velké mejdany.

Jak si zašívárnu zařídit?

I přesto, že to bude pouze mužská záležitost, bylo by vhodné si prostor trochu zútulnit. Vymalujte si podle svých představ, položte podlahu nebo koberec. Jestliže se jedná o místnost s okny, určitě vymyslete nějaký zatemňovací systém – tento projekt si žádá soukromí.

Bujaré večírky možná nepotěší vaše sousedy. Myslete tedy i na případné odhlučnění, pokud se jedná o místnost v paneláku či bytovce.

Co se týká nábytku, volba se nejspíše bude řídit primárně aktivitami, které budete v zašívárně provozovat. Určitě by zde nemělo chybět pohodlné sezení stylový gauč, barové židle nebo křesla. Neméně důležitý je stůl – velký kulatý, aby se na něm daly hrát karetní hry, barový nebo více menších odkládacích stolků na drinky.

Dekorace

Na dekorace si více potrpí ženy, ale to neznamená, že musíte mít v zašívárně holé zdi. Skvělým doplňkem interiéru jsou plechové cedule s různými motivy.

Knihovna s oblíbenou literaturou dodá prostoru originálního ducha.

Jste-li sportovec, je zašívárna skvělým místem pro “síň slávy”. Vystavte si zde své trofeje, poháry a medaile.

A teď už k zábavě

Chtěli jste si domů vždy pořídit fotbálek nebo kulečník, ale vaší partnerce se to nelíbilo? V chlapské místnosti se nápadům meze nekladou.

Základním prvkem by určitě měla být širokoúhlá televize ke sledování sportovních utkání, hraní her na herních konzolích nebo sledování filmů a seriálů. Výbornou alternativou k televizi je projektor s promítacím plátnem – takové soukromé domácí kino.

Televizi či projektor doplňte kvalitním audio systémem. Film s kvalitním zvukem je úplně jiný zážitek, o pořádné chlapské muzice ani nemluvě.

Velmi oblíbenou zábavou je již zmiňovaný stolní fotbálek. V dnešní době je na trhu mnoho druhů. Potrpíte si na design a chcete aby herní prvek perfektně zapadl do celého konceptu? Pak vás určitě osloví stolní fotbálky z masivního dřeva.

Záleží i na tom, kolik máte volného prostoru. Věděli jste, že se vyrábějí fotbálky až pro 22 hráčů? Tak kdybyste náhodou měli zašívárnu ve velké stodole, určitě to stojí za zvážení.

Říká se, že hra kulečníku je výborným tréninkem myšlení. To je dobrý důvod si ho pořídit, ne?

Vybírat opět můžete z široké škály materiálů, zpracování, designů a velikostí. Berte v potaz, že na všechny strany od kulečníku, by měl být prostor přibližně 1,5 m. Dostatečné osvětlení nad kulečníkem hraje také klíčovou roli. Pak už stačí jen koupit tága a koule a můžete začít hrát. Takový turnaj v kulečníku je skvělou příležitostí k setkání s přáteli.

Klasika, která nikdy nezklame? Rozhodně šipky! Elektronický šipkový terč by ve vaší zašívárně neměl chybět. Hrát může až 16 hráčů, takže výborná zábava i pro větší mejdany.

Setkání s kamarády bez piva nebo dobrého drinku? To snad ani nejde. Už vůbec ne v domácí zašívárně, kam mají ženy vstup zakázán.

Bez baru se neobejdete. Pokud jste limitován velikostí prostoru, pořiďte si designovou barovou skříňku. Na první pohled nikdo nepozná, že se jedná o skříňku s alkoholem. A je už jen na vás, zda ji naplníte ginem, whiskey nebo luxusním rumem.

V případě, že o prostor nouzi nemáte, postavte si celý bar s výčepním zařízením. Kamarádi čepované pivo zajisté ocení. Domácí vinotéka bude ideálním řešením pro muže, co dávají přednost vínu před pivem.

Pokud vaše zašívárna nebude sloužit jen k mejdanům, zasloužil by si své čestné místo i kávovar s výběrovou kávou. Pro sportovce lze zašívárnu pojmout i jako domácí tělocvičnu a dle toho ji vybavit.
Rada na závěr? Zamkněte si svou zašívárnu. Pro jistotu. Ženy bývají zvědavé.