K létu neodmyslitelně patří procházky a poznávání krás země české. Co si však počít v okamžiku, kdy člověka trápí patní ostruha? Tento zdravotní neduh dokáže dovolenou pořádně znepříjemnit a každý krok proměnit v nesnesitelné utrpení. Prostředek k dosažení úlevy přitom může být až překvapivě jednoduchý. O nějaké finanční nedostupnosti léčebného prostředku rovněž nemůže být ani řeči.

Patní ostruha umí znepříjemnit život

Pojmem patní ostruha se míní kostní výrůstek v dolní části patní kosti, který vzniká při přetížení vazivového aparátu nohy. Hlavním příznakem je bolest patní kosti, která je nejsilnější po ránu nebo po delším odpočinku. Někdy je až nemožné na nohu plně došlápnout, když bolest vystřeluje do celého chodidla. Silný zánět se někdy projevuje rovněž mírným otokem a začervenáním.

Příprava bramborového obkladu krok po kroku

Léčba ostruhy se liší případ od případu. Poněkud překvapivě se pro laika jako efektivní jeví léčba pomocí bramborového obkladu, jehož příprava probíhá v několika krocích.

  • Syrový brambor se nastrouhá najemno i se slupkou do mísy.
  • Nastrouhá se také čerstvý zázvor a pár kapek z něj se do mísy přidá.
  • Rukou se promne zelí, aby pustilo šťávu a natrhá se do mísy.
  • Veškeré ingredience se smíchají a doplní moukou, takže lze udělat placku.
  • Tato placka se vloží na postižení místo a obváže bavlněnou látkou nebo obinadlem.

Předávkování rozhodně nehrozí

Bramborový obklad se nechá působit zhruba 1 až 2 hodiny. Delší časový interval se nedoporučuje, protože by obklad mohl začít vracet zpět škodlivé látky, které již do sebe absorboval. Výhodou této léčby je i skutečnost, že se není nutné dbát vedlejších účinků nebo předávkování. Obklad je díky tomu možné přiložit na postižené místo i několikrát denně, Zčervenání nebo ztmavnutí pokožky je běžnou reakcí těla na obklad, který pracuje a zbavuje kůži škodlivin.

Další články