Zdraví a krása

Bolest kolena zezadu

Bolest kolena zezadu

Bolest kolena zezadu může být velmi nepříjemná a značně omezit vaši mobilitu. Existuje hned několik příčin a z nich plynoucích řešení tohoto problému. V následujícím článku si rozebereme ty nejdůležitější informace, které vám mohou být nápomocné.

Jak se bolest projevuje

Bolest kolena zezadu bývá velmi často doprovázena také otokem v postižené oblasti. Zároveň může být specifická i tím, že se projevuje pouze v určitých polohách a vytočeních vaší nohy. Pokud je příčinou mechanické poškození, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že budete mít poškozeny i další části kolena. V každém případě bývá typickým projevem omezení hybnosti a vaší mobility.

Doprovodným jevem může být i otok lýtka, který může být způsobený mimo jiné sraženinou. V tomto případě je nutné akutně vyhledat pomoc lékaře.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho bolí naražená kostrč

Příčiny bolesti kolena zezadu

Nejvíce vás pravděpodobně zajímá, jaké jsou příčiny vašich problémů. Odpověď bohužel není jednoznačná, ale obecně je možné konstatovat, že nejčastěji se jedná o:

  • poranění zadního zkříženého vazu
  • Bakerova cysta

Zatímco první problém je spojen s natažením či natržením, u Bakerovy cysty pak dochází důsledkem určitých poranění k nahromadění tekutiny a vzniku cysty, která samozřejmě způsobuje různé nepříjemnosti.

Návštěva lékaře

Ať už je příčina bolesti jakákoliv, pokud neodezní po krátké době, měli byste rozhodně zvážit návštěvu lékaře. Jenom ten vám může určit přesnou diagnózu a především doporučit správný postup, který vám problémy pomůže odstranit.

Zdroj: bupa.co.uk