Lifestyle

Bílá růže význam

Bílá růže význam

Květiny potěší snad každou ženu. Květinou můžete vyjádřit mnoho emocí a pocitů. Vyjádřit náklonost, vděk, nebo třeba obdiv. Někomu možná gesto s květinou přijde trochu zastaralé, ale věřte, že tomu tak opravdu není. Nejen že ženu květinou potěšíte, ale také zaujmete. Jedny z nejoblíbenějších květin jsou zajisté růže a s touto květinou nejspíš nešlápnete vedle. Jaký význam ale mají barvy růží? A proč darovat právě bílou růži? 

Význam bílých růží  

Bílé růže jsou často opomínané, a to je opravdu velká škoda. Bílé růže jsou nejen nádherné, luxusní a minimalistické, ale mají také svou nádhernou symboliku. Její nejdůležitější významy jsou následující:  

  • čistota 
  • cnost 
  • upřímnost 
  • utajovaná láska  
  • čistá láska a krása  
  • loajalita a důvěra 
  • nový začátek  

Bílou růži tak můžete dát v podstatě komukoli. Skvěle se hodí k narozeninám pro mladé slečny. Vhodné jsou také pro maminky, které právě přivedly na svět nový život. Velmi oblíbené jsou také ve svatebních kyticích, a to nejen pro svůj význam, ale také pro skvělou kombinovatelnost s ostatními barvami. Bílé růže se dávají také často na pohřeb, a to především při úmrtí mladého člověka.  

Jaká růže je vhodná  

Chcete nějakou ženu obdarovat růží, ale nevíte, jakou barvu zvolit? Symbolika nevinnosti a čistoty není pro Vaši situaci úplně vhodná a nevíte si rady? Nesmutněte. Přinášíme Vám přehled nejčastějších barev, jejich významů a příležitostí, ke kterým se zaručeně hodí.  

Barva   VýznamPříležitost   
Červená  Touha, sexualita, láska  Rande, žádost o ruku, valentýn  
Bílá   Čistota, mír, nevinnost  Narození dítěte, svatební kytice, pohřeb mladého  
Oranžová  Radost, vřelost, veselí  Narozeniny, poděkování, začínající vztah  
Žlutá  Radost, přátelství, hrdost  Narozeniny, pro kolegyni, kamarádku  
Růžová   Jemnost, něha, romantika  Narozeniny, výročí, promoce