Zdraví a krása

Barvy na vlasy L’Oréal vzorník

Barvy na vlasy L’Oréal vzorník

Barvy na vlasy dokáží výrazně změnit naši image. Vybrat si ten správný však nebývá jednoduché. Jaké odstíny nabízí oblíbená značka L’Oréal a jak se vyznat v číselných kódech?

Jak se podle čísel označují barvy na vlasy

V základu je důležité vědět, že rozeznáváme 10 odstínů – od černé po nejsvětlejší blond. Jde o neutrální barvy, které je možné lze dále variovat pomocí pigmentů. Těmi lze pouze dodat podtón, ale i vytvořit nový neotřelý odstín.

Je však nutné říci, že systém sjednoceného číselného označení je obvyklý u profesionálních barev. Barvy na vlasy z drogerie jsou ponejvíce opatřeny lákavě vyhlížejícími marketingovými názvy a číselné označení nemusí být přesné.

Co znamenají čísla profesionálních barev L’Oréal

Při barvení vlasů v salónu se můžete setkat s relativně složitým systémem číslování profesionálních barev. Není však příliš složité ho pochopit.

Kadeřník se primárně potřebuje rozhodnout, jaká hloubka a tóny nebo odlesky budou pro vás a vaše vlasy nejvhodnější. Podle toho následně zvolí barvu s konkrétním číslem.

V číselném označení barvy vlasů se nacházejí až čtyři číslice. Až dvě se mohou nacházet před desetinnou čárkou a až dvě za ní. Například 3; 5,8; 6,13 nebo 10,21 může být číselné označení konkrétních barev vlasů L’Oréal Professionnel.

Dále je potřeba pochopit systém číslování určující tzv. úroveň hloubky. Ten se skládá z 10 čísel, která pomáhají určit tento parametr u vašich přirozených vlasů.

To znamená:

Číslo barvyBarva vlasů
1černá
5světle hnědá
6tmavá blond
7blond
10nejsvětlejší blond

První číslo, které se objeví ve vzorníku, tzv. je základní barva. Toto číslo udává základní úroveň odstínu, kterého chcete dosáhnout. Ukazuje, jak světlá nebo tmavá je barva.

Dále se kadeřník podívá na druhé a třetí číslo. To udává primární a sekundární odlesky nebo tóny, které jsou v barvě přítomny.

Například:

  • 1 = popelavá
  • 2 = měňavá
  • 3 = zlatá
  • 4 = měděná

Jestliže se chcete nejprve pořádně zorientovat, můžete se kouknout na vzorník na této stránce.