Technologie

3 tipy na nejlepší levnou multifunkční tiskárnu

3 tipy na nejlepší levnou multifunkční tiskárnu

Ať už přemýšlíte nad tím, jakou laserovou multifunkční tiskárnu na doma pořídit, či zda pro vás nebude výhodnější koupě tiskárny inkoustové, je prakticky jisté, že se do vašeho přemýšlení vždy promítne cena. Právě ta totiž hraje zejména v dnešní době velmi důležitou roli a je proto jasné, že tou nejlepší volbou pro mnoho lidí je nyní pořízení některé z nejlevnějších multifunkčních tiskáren na trhu. I tento styl rozhodování však může ve výsledku přinést své ovoce. I z levných modelů lze totiž vybrat kousky, které stojí skutečně za to. 

Nejlevnější multifunkční tiskárny jsou ty s inkoustovými náplněmi. Jejich ceny totiž začínají už lehce nad 1000 Kč, což z nich dělá pro domácí tisk velmi lákavé adepty. Pozitivem je zde pak i to, že nejlevnější náplně do tiskárny jsou právě ty pro inkoustové modely. Jedním dechem je nicméně třeba dodat, že pokud se budeme bavit o přepočtu ceny tisku na jednu vytisklou stranu, vychází inkoustové tiskárny dráž než ty laserové. 

Abyste však cenu tisku laserových tiskáren ocenili, je třeba tisknout ve skutečně velkých objemech, jelikož jedině tak se vám tonery vyprofilují jako ty nejlevnější náplně do tiskáren v pravém slova smyslu – tedy při přepočtu ceny tisku na jednu stranu. Mimochodem, víte, že při tisku můžete šetřit peníze i přírodu

Laserová tiskárna jako skvělý parťák na tisk dokumentů

Kromě ceny a frekvence plánovaného tisku je při výběru tiskárny důležité zohlednit mimo jiné i to, co přesně chcete na tiskárně vlastně tisknout. Pokud vám totiž jde například o tisk fotek či obrázků, laserová tiskárna pro vás vhodná není. Naopak pro tisk dokumentů či větších objemů výtisků za co nejkratší čas je laserová tiskárna prvotřídní volbou. A jaká laserová multifunkční tiskárna na doma je tedy ta pravá? 

Budeme-li při výběru klást i nadále důraz na cenu, je skvělou volbou model HP LaserJet MFP M140we HP+. Za cenu lehce pod 4000 Kč totiž dostanete komplexní kousek s podporou tisku jak přes kabel, tak i přes WiFi, se skenerem či s velmi slušným rozlišením tisku. Za určitý nedostatek pak lze označit na poměry laserových tiskáren relativně nízkou rychlost tisku 20 stran za minutu či neschopnost tiskárny automatického oboustranného tisku – tedy oboustranného tisku bez nutnosti ručního otočení listu. 

Inkoustové tiskárny jsou levné a hodí se i pro tisk obrázků či fotek

Pokud vám pak dává větší smysl koupě inkoustové tiskárny, velmi zajímavým modelem je PIXMA TS3451 prodávaná za něco málo přes 1200 Kč. Ani zde výrobce nezapomněl na možnost tisku jak přes kabel, tak i přes WiFi, či na velmi slušné tiskové rozlišení. I zde je nicméně třeba počítat s tím, že rychlost tisku není nikterak závratná a to jak černobílého, tak i barevného, či s nutností otáčet při oboustranném tisku výtisky ručně. Na občasný domácí tisk však tento model naprosto postačí. 

Vystačíte-li si s tiskem přes kabel, je pro vás jako stvořená tiskárna PIXMA MG2555S. Ta se totiž od předešlého modelu kromě absence podpory WiFI liší snad už jen v designu a samozřejmě o nějakou tu stokorunu nižší ceně. Kvalita jejího tisku je tedy i zde na velmi dobré úrovni a co víc, díky inkoustovým náplním není problém jak s tiskem textových dokumentů, tak fotek, obrázků a tak podobně.

Jak můžete sami vidět, i za poměrně málo peněz se dají sehnat na dnešním trhu skutečně kvalitní tiskárny, které pro domácí, ale klidně i občasný kancelářský tisk bohatě postačí. Pokud tedy budete při výběru myslet na to, co bude pro vaší budoucí tiskárnu pomyslným denním chlebem tisku, i s malým rozpočtem seženete kousek, který vás zcela uspokojí.